Ogłoszenia Parafialne

24 Niedziela Zwykła

16.09.2018 r.

 

 

Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. W pokorze serca odpowiedzmy sobie na to pytania aby odkryć sens życia.

Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na WŚSD. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę nasza parafia przeżywa pielgrzymkę do Matki Bożej Piekarskiej. Łączymy się w modlitwie z parafianami zgromadzonymi w Bazylice.
  Program pielgrzymki:
  - godz. 9.00 – Droga Krzyżowa na Kalwarii (gromadzimy się przed kościołem kalwaryjskim)
  - godz. 10.30 – Msza św. W Bazylice w intencji naszej Parafii.
  - godz. 15.00 – Nieszpory w Bazylice.
 2.  W naszym kościele nieszporów nie będzie.
 3. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.
 4. W kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września (we wtorek) przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej katecheza dla Dorosłych.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w którym modlimy się do Miłosierdzia Bożego.
 7. W niedzielę 23 września na Mszy św. o 10.30 rozpoczniemy oficjalnie przygotowanie młodzieży klas 8 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Młodzież swoje deklaracje złoży uroczyście podczas Eucharystii.
 8. Spotkanie ministrantów i Dzieci Maryi w każdą sobotę o godz. 10.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa.
 10. Dnia 06.10. 2018 r. odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Katowic – Katedry Chrystusa Króla. Zgłoszenia w kancelarii, koszt 15 zł.
 11. Pierwszego października organizujemy Parafialną Pielgrzymkę do Zakopanego, Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach oraz innych miejsc związanych z Matką Bożą i św. Janem Pawłem II. Zapisy w kancelarii, podajemy PESEL wpłacamy należność 55 zł. Szczegóły u ks. Szymona.
 12. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, „Misyjne drogi”.
 13. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

 

Poprzedni tydzień

 

 

23 Niedziela Zwykła

9.09.2018 r.

 

 

Podczas każdej Eucharystii Jezus Chrystus daje nam Siebie w słowie i Chlebie Życia. Jawi się jako Zbawiciel i przyjaciel. Tym samym uwalnia nas z największych ułomności, jakimi są nasze grzechy. Chrystus posiada moc uzdrawiania nie tylko ciała, ale i duszy ludzkiej. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

Kolekta dzisiejsza jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Nieszpory dziś o 15.30.
 2. Dziś dzień skupienia dla narzeczonych w parafii św. Rodziny. Początek o godz. 14.00. (konferencja, okazja do spowiedzi, Msza św.).
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy wszystkich rodziców i opiekunów dzieci które w tym roku szkolnym pragną przygotować się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej. Uroczystość odbędzie się 12 maja.
 4. W najbliższy czwartek przypada kolejny 13 dzień miesiąca, dlatego zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w „Dniu Fatimskim”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz.: 18.00, po niej procesja wokół kościoła a następnie modlitwa różańcowa. Zabieramy ze sobą świece.
 5. W piątek będziemy obchodzić Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.15 odprawimy Drogę Krzyżową. Zalecki na Drogę Krzyżową przyjmujemy przed nabożeństwem. Po Mszy św. będziemy święcić krzyże przyniesione przez wiernych. Prosimy również aby zatroszczyć się o wszystkie krzyże, które mamy w domu.
  Również w piątek 14 września ks. Prob. Grzegorz Brzyszkowski obchodzi swoje urodziny. Msza św. w Jego intencji o godz. 07.00. Serdecznie zapraszamy.
 6. Wszystkie osoby należące do grupy Ministrantów i Dzieci Maryi, a szczególnie tych, którzy chcieliby wstąpić w ich szeregi zapraszamy na spotkanie w sobotę tj. 15.09. o godz. 10.00 w salce pod kościołem.
 7. W przyszłą niedzielę 16 września przypada nasza pielgrzymka do Sanktuarium piekarskiego:
  Program pielgrzymki:
  - godz. 09.00 – Droga Krzyżowa na Kalwarii (gromadzimy się przed kościołem kalwaryjskim)

  - godz. 10.30 – Msza św. W Bazylice w intencji naszej Parafii.
  - godz. 15.00 – Nieszpory w Bazylice.
  Tradycyjne wypominki na Drogę Krzyżową można składać przez cały tydzień w zakrystii lub kancelarii. Prosimy Parafian o liczny udział w pielgrzymce.
 8. Dnia 06.10. 2018 r. odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca do Katowic – Katedry Chrystusa Króla. Zgłoszenia w kancelarii, koszt 15 zł.
 9. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, i „Misyjne drogi”.
 10. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)