Ogłoszenia Parafialne

14 Niedziela Zwykła

8.07.2018 r.

 

 

Z powodu niedowiarstwa Pan Jezus został źle przyjęty w synagodze w rodzinnym Nazarecie i nie mógł tam zdziałać żadnego cudu. Tylko żywa wiara pozwala aby Bóg skutecznie do nas przemawiał i w cudowny sposób przemieniał nasze życie.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 1. Przypominamy, że w czasie wakacji godziny odprawiania Mszy św. w niedzielę zostają bez zmian, a w tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W czasie wakacji nie ma nieszporów niedzielnych.
 2. W najbliższy piątek przypada kolejny 13 dzień miesiąca, dlatego zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w „Dniu Fatimskim”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz.: 18.00, po niej procesja wokół kościoła a następnie modlitwa różańcowa. Zabieramy ze sobą świece.
 3. Autokarowa pielgrzymka do Częstochowy odbędzie się 30 lipca. Zapisy w kancelarii parafialnej, potrzebny PESEL. Koszt 30 zł.
 4. Przyjmujemy w kancelarii parafialnej intencje mszalne – wakacyjne dla księży naszej parafii.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się kolekta kopertowa.
 6. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, „Misyjne drogi”.
 7. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

 

Poprzedni tydzień

 

 

13 Niedziela Zwykła

1.07.2018 r.

 

 

Dzisiejsza Ewangelia podkreśla znaczenie wiary dla człowieka. Jezus uczy nas ufności i mówi : „Nie bój się tylko wierz”.

Kolekta dzisiejsza przeznaczona jest na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 

 1. W czasie wakacji godziny odprawiania Mszy św. w niedzielę zostają bez zmian, a w tygodniu Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. W lipcu i sierpniu nie będzie Nieszporów niedzielnych.
 2. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 3. W piątek odbędzie się ogólnopolska pielgrzymka Apostolstwa Chorych na Jasną Górę.
 4. W I sobotę Różaniec wynagradzający za grzechy popełnione przeciwko Niepokalanemu Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 6.30. Msza Św. wynagradzająca o godz. 7.00.
 5. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić
  w kancelarii lub zakrystii.
 6. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, by kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, aby ich dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, a szczególnie udział
  w niedzielnej Mszy św.
 7. Nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Częstochowy aby wspólnie z pieszymi pątnikami spędzić dzień u Matki Bożej Królowej Polski. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Podajemy numer PESEL, dane kontaktowe oraz wpłacamy kwotę za przejazd w wysokości 30 zł.
 8. W trwającym czasie wakacji i urlopów zachęcamy do poświęcenia więcej czasu na modlitwę, czytanie Pisma Świętego, książek i czasopism religijnych.
 9. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, „Misyjne drogi”.
 10. W kancelarii przyjmujemy intencje na Msze Św. wakacyjne dla księży.
 11. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)