Ogłoszenia Parafialne

33 Niedziela Zwykła

18.11.2018 r.

 

 

Pan Jezus zapewnia nas, że chociaż niebo i ziemia przeminą, to Jego słowa nie przeminą. Wierzymy we wszystko, co objawił nam Zbawiciel. Mamy Mu ufać aż się wszystko spełni, a wtedy będziemy odpowiednio przygotowani na Jego powtórne przyjście.

 

Kolekta dzisiejsza kopertowa na potrzeby parafii.

 

 1. Dzisiejsza niedziela w archidiecezji katowickiej jest przeżywana jako Dzień Muzyki Liturgicznej.
 2. W okresie kolędowym nie ma Nieszporów Niedzielnych.
 3. W poniedziałek 19 listopada po Mszy św. wieczornej odbędzie się adoracja NS przez młodzież parafii. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych.
 5. W środę we wspomnienie Św. Tarsycjusza, patrona ministrantów odbędzie się o godz. 18.00 Msza św. dziękczynna w intencji naszych Ministrantów oraz ich rodzin. Po Mszy św. zapraszamy ministrantów i ich rodziców na spotkanie przy stole w Sali kolumnowej.
 6. W czwartek, w dniu patronki muzyki kościelnej, św. Cecylii, pamiętamy w modlitwie o tych, którzy muzyką i śpiewem upiększają liturgię w naszym kościele.
 7. W piątek 23 listopada o godzinie 19.00 w salkach KSM-u odbędzie się spotkanie grupy młodzieżowej. Zapraszamy zainteresowaną młodzież.
 8. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję "Polak z sercem". Żywność z długim terminem ważności i środki czystości dla naszych Rodaków zamieszkujących dzisiejsze tereny Białorusi i Ukrainy przyjmujemy do przyszłej niedzieli w zakrystii lub kancelarii.
 9. W związku z Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w 2019 r. w Panamie nasza archidiecezja organizuje w sobotę 26 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju spotkanie młodzieży: "Panama na Śląsku". Młodzież będzie mogła przeżywać Światowe Dni Młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata. Na stronie młodzidlamłodych.pl można zakupić bilety w cenie 40 zł. Ilość miejsc ograniczona. Dla chętnych zostanie zorganizowany transport na miejsce. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 10. Od III Niedzieli Adwentu w dniach 16 - 19 grudnia w naszej parafii odbędzie się odnowienie Misji Świętych, które przeżywaliśmy w ubiegłym roku. Już teraz prosimy o modlitwę w tej intencji.
 11. Za tydzień, w ostatnią niedzielę roku liturgicznego, oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata. Jest to równocześnie patronalne święto Akcji Katolickiej. Z tej okazji o godz. 10.30 odprawimy Mszę św. w intencji służby kościelnej naszej parafii oraz ich rodzin, jako wyraz wdzięczności parafian za całoroczną posługę dla naszej wspólnoty.
 12. Od przyszłej niedzieli w salce pod kościołem będzie można nabyć opłatki wigilijne oraz kartki świąteczne.
 13. Już teraz informujemy, że na prośbę wielu rodziców w tym roku Msza św. Roratnia w naszym kościele będzie odprawiana od poniedziałku do piątku rano o 6.30.
 14. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
 15. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, „Misyjne drogi”, jest również „Śląski Kalendarz Katolicki” na rok 2019 w cenie 22 zł.

 

Kolędę zaczynamy od numeru ostatniego i klatki ostatniej w czwartek i piątek od godz. 15.00,  a w sobotę i niedzielę od godz. 14.00.

 1. W tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie

 

Czwartek 22.11.

I - Okulickiego 6 i 4

Piątek 23.11.

I - Roweckiego  4 i 2   

II - Armii Kraj. 4 i Okulickiego 3

Sobota 24.11.

I - Sucharskiego 3   

II - Roweckiego  3 i 1

Niedziela 25.11.

I - Sucharskiego 1

II  Sucharskiego 4

 

 

Poprzedni tydzień

 

 

32 Niedziela Zwykła

11.11.2018 r.

 

 

Pan Jezus, chwaląc gest ubogiej wdowy, zachęca nas do większej ufności w Bożą Opatrzność. Przykład wdowy zachęca nas do coraz większej ufności Bogu nie tylko w wymiarze indywidualnym, ale także rodzinnym i wspólnotowym. Dzisiaj w setną rocznicę odzyskania niepodległości na Mszy św. o godz. 9.15 pragniemy jako Naród dziękować Panu Bogu i ufać Jego Opatrzności.

Kolekta dzisiejsza na ogrzewanie naszego kościoła, a przed kościołem ma miejsce zbiórka na Fundację Papieską Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dziękujemy Paniom z Zespołu Charytatywnego za przeprowadzenie tej zbiórki.

 

 1. Dzisiaj katolicy w Polsce po raz 10 obchodzą Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Łączymy się w modlitwie i wspieramy chrześcijan w różnych stronach świata, którzy cierpią prześladowania z powodu wiary.
 2. W poniedziałek spotkanie Akcji Katolickiej na probostwie o godz.19.00.
 3. We wtorek 13 listopada po Mszy św. wieczornej zapraszamy na katechezę oraz spotkanie wszystkich rodziców i opiekunów dzieci przygotowujących się do przyjęcia Komunii Świętej.
 4. Od czwartku 15 listopada rozpoczynamy w naszej parafii odwiedziny duszpasterskie.

Kolędę zaczynamy w czwartek i piątek od godz. 15.00, a w sobotę i niedzielę od godz. 14.00 i od numeru ostatniego i klatki ostatniej.

 1. Plan odwiedzin wywieszony jest w gablotkach, umieszczony na stronie internetowej parafii i wydrukowany w gazetce.
 2. Podczas kolędy Nieszporów niedzielnych nie będzie.
 3. W piątek 16 listopada o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie dla bierzmowańców.
 4. W kancelarii przyjmujemy intencje mszalne na rok 2019.
 5. Tradycyjnie zwracamy się do Parafian o ofiarowanie choinek do naszego kościoła. Prosimy o kontakt z kancelarią parafialną.
 6. W związku z Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w 2019 r. w Panamie nasza archidiecezja organizuje w sobotę 26 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej w Jastrzębiu Zdroju spotkanie młodzieży: "Panama na Śląsku". Młodzież będzie mogła przeżywać Światowe Dni Młodzieży w łączności z papieżem Franciszkiem i młodzieżą całego świata. Początek o 20.00. Planowane zakończenie ok. 5.00. Na stronie młodzidlamłodych.pl można zakupić bilety w cenie 40zł. Ilość miejsc ograniczona. Dla chętnych zostanie zorganizowany transport na miejsce. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu.
 7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje akcję "Polak z sercem". Akcja polega na zbieraniu żywności z długim terminem ważności i środków czystości na rzecz naszych Rodaków zamieszkujących dzisiejsze tereny Białorusi i Ukrainy. Zakończenie zbiórki w Uroczystość Chrystusa Króla. Dary można składać w zakrystii lub kancelarii. 
 8. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, „Misyjne drogi”, jest również „Śląski Kalendarz Katolicki” na rok 2019 w cenie 22 zł.
 9. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.
 10. W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa.
 11. W tym tygodniu odwiedziny duszpasterskie

 

Czwartek 15.11.

I - ul Kleeberga 7 i 5

Piątek 16.11.

I  ul Kleeberga 11 i 9

II - ul Kleeberga 2 i 1

Sobota 17.11.

I - ul Kleeberga 4 i 3

II – ul Hallera 4 i 2

Niedziela 18.11.

I – ul Hallera 8 i 6

II – ul Okulickiego 2 i 1

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)