Ogłoszenia Parafialne

19 Niedziela Zwykła

11.08.2019 r.

 

 

            Gotowość na przyjście Pana, o której mówi dzisiejsza Ewangelia, niech jest źródłem prawdziwej radości wypływającej z wiary, że Pan osobiście przychodzi aby umocnić każdego w łasce uświęcającej i zatroszczyć się o jego zbawienie. Wykorzystajmy czas wakacyjnego odpoczynku na budowanie głębokiej więzi z Chrystusem i Jego Kościołem.

Dzisiejsza kolekta kopertowa na uregulowanie należności płacowych związanych z remontem kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. We wtorek przypada kolejny 13 dzień miesiąca, dlatego zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w „Dniu Fatimskim”. Rozpoczęcie Mszą świętą o godz.: 18.00, po niej procesja wokół kościoła a następnie modlitwa różańcowa. Zabieramy ze sobą świece.
 2. W czwartek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty przyniesione do kościoła.
 3. W dniu 14 sierpnia Sanktuarium Matki Bożej Piekarskiej zaprasza na inscenizowane obchody Wniebowzięcia NMP.  O godz. 16.00. odprawione zostaną Nieszpory Maryjne, a po nich rozpocznie się "Misterium Zaśnięcia Niepokalanej". Procesję w czasie której niesiona będzie figura Matki Bożej Zaśniętej zakończy się symbolicznym pożegnaniem w grobie Maryi na Kalwarii.
  Główny dzień uroczystości to 15 sierpnia. O 13.45 obchody różańcowe na kalwarii z obrzędem koronacji figury Matki Bożej i procesja do bazyliki. O godz. 15.00 Nieszpory Maryjne w bazylice. 
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca w którym czcimy Miłosierdzie Boże.
 5. W przyszłą niedzielę odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej. Pątniczkom dajemy okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
  Program pielgrzymki:
  8.00         Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP
  8.30         Modlitwa różańcowa
  9.30         Procesja z obrazem MB Piekarskiej na Kalwarię.
                    Powitanie pątniczek przez abp. Wiktora Skworca, metropolitę katowickiego.
  10.45       Msza św. pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza z Krakowa.
                    Homilię wygłosi bp Andrzej Czaja z Opola.
  13.45       Godzina ewangelizacyjna.
  15.00       Nieszpory pod przewodnictwem bp. Marka Szkudły.
  16.00       Procesja do bazyliki piekarskiej.
  Zapraszamy na wzgórze kalwaryjskie.
 6. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.
 7. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, „Misyjne drogi” ” jest również „Kalendarz Misyjny” na rok 2020 w cenie 5 zł. Ofiary za kalendarze przeznaczone są na misje.
 8. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

 

Poprzedni tydzień

 

 

18 Niedziela Zwykła

4.08.2019 r.

 

 

          Dzisiaj w liturgii słowa św. Paweł zachęca nas, abyśmy szukali tego co w górze, zamiast troszczyć się tylko o sprawy doczesne. Niech te słowa będą dla każdego źródłem inspiracji.

Kolekta dzisiejsza na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone dary na ten cel.

 

 1. Dzisiaj przypada wspomnienie św. Jana Vianey’a patrona proboszczów. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy wszystkich proboszczów.
 2. W związku z pielgrzymką naszej parafii do Matki Bożej Częstochowskiej jutro w poniedziałek 5 sierpnia kancelaria parafialna będzie nieczynna. Wyjazd autokaru z pielgrzymami o godz. 8.00 sprzed kościoła.
  Plan Parafialnego dnia w Częstochowie:
  Godz. 10.00 – Modlitwa różańcowa w Kaplicy Różańcowej

  Godz. 11.00 – Eucharystia w Kaplicy Cudownego Obrazu
  Godz. 12.00 – Droga Krzyżowa na wałach Jasnej Góry
  Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boża uprasza wszystkim parafianom błogosławieństwo Boże.
 3. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 4. W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa.
 5. Bóg zapłać wszystkim, którzy składają ofiary na remont naszego kościoła.
 6. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, „Misyjne drogi”.
 7. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)