Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu

18.02.2024 r.

     Witamy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. prałata dr Stanisława Puchałę, który poprowadzi Wielkopostne Rekolekcje Parafialne. Życzymy Mu Bożego błogosławieństwa w posłudze głoszenia Słowa Bożego. Rekolekcje potrwają do środy i zakończą się Mszą św. i błogosławieństwem rekolekcyjnym.

Na zakończenie rekolekcji odbędzie się kolekta na cele charytatywne jako wyraz naszej wdzięczności za trud głoszenia Słowa Bożego.

     Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 1. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia diakonatu odbędą się w przyszłą sobotę 24 lutego.
 2. Dziś o godz. 1515 zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Marcin Zawojak - wikariusz parafii św. Wojciecha w Radzionkowie.
 3. W poniedziałek 19 lutego o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo ku czci św. Józefa patrona naszej parafii. Prosimy o składanie swoich intencji, próśb i podziękowań do św. Józefa w skarbonie z tyłu kościoła.
 4. We wtorek 20 lutego przypada liturgiczne wspomnienie Świętych Franciszka i Hiacynty Marto. Z tej okazji na Mszy św. o godz. 800 poświęcimy podarowany parafii, nowy relikwiarz dzieci Fatimskich, umieszczony na kolumnie MB Fatimskiej.
 5. W środę 21 lutego z okazji Wielkopostnych Rekolekcji parafialnych zapraszamy naszych starszych i chorych parafian na Mszę św. i naukę rekolekcyjną o godz. 800. Będzie także można przyjąć Sakrament Chorych. Prosimy rodziny i sąsiadów o pomoc seniorom w dotarciu do kościoła.
 6. W czwartek o godz. 1800 zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Świętą szkolną połączoną z Drogą Krzyżową.
 7. W czwartek 22 lutego po Mszy św. wieczornej na probostwie odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 8. W piątek o godz. 1715 zapraszamy na Drogę Krzyżową, którą poprowadzą członkowie Żywego Różańca naszej parafii. Wypominki za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii.
 9. W przyszłą niedzielę będzie kolekta na ogrzewanie naszego kościoła.
 10. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na fundusz misyjny Ad Gentes. Członków parafialnego „Caritas” prosimy o przeprowadzenie tej zbiórki.
 11. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą Waszą ofiarę przekazywaną przelewem na konto parafialne albo w każdy inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania parafii i prac remontowych.
 12. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Gość Extra” w cenie 14 zł., „Mały Gość Niedzielny”, oraz „Głos Józefa”.
 13. Prosimy o podawanie treści intencji mszalnych przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Poprzedni Tydzień

 

VI Niedziela Zwykła

11.02.2024 r.

 

 

     W dzisiejszą niedzielę Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nie bądźmy obojętni na cierpienie wielu ludzi z powodu alkoholu. Zachęcamy do modlitwy, trzeźwości i podjęcia dzieł miłosierdzia w intencji wspierania osób pragnących wyzwolenia z nałogu. Także dzisiaj przypada wspomnienie MB z Lourdes obchodzone w całym Kościele jako „Światowy Dzień Chorego”. Pamiętajmy w modlitwie o chorych i tych, którzy leczą i pielęgnują chorych.

     Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę

     Dziś krótką Adoracją Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej Adoracji Najświętszego Sakramentu. W niedzielę od 1300 – 1600, a w poniedziałek i wtorek od 800 - 1800.

 1. W środę Popielcową wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. W naszym kościele Msze św. o godz. 700, 730, 900, 1600, 1800 i 1900, w czasie których będzie obrzęd posypania głów popiołem. Kolekta w tym dniu jest jałmużną postną. Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje post ścisły – to znaczy post jakościowy – nie spożywać pokarmów mięsnych, oraz ilościowy – jeden posiłek do syta.
 2. W środę po każdej Mszy św. odbędzie się zbiórka pieniężna „Caritas” na pomoc ofiarom wojny na Ukrainie. Prosimy członków parafialnej Caritas o przeprowadzenie tej zbiórki.
 3. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty.
 4. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa w naszym kościele będzie w piątki o godz. 1715. Wypominki za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii. Przypominamy, że wierny, który odprawi Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu. W niedziele o godz. 1515 zapraszamy na Gorzkie Żale i Kazanie Pasyjne.
 5. W czwartek po porannych mszach świętych parafialny „Caritas” zaprasza wszystkich chętnych parafian na spotkanie przy wspólnym stole do salki pod probostwem.
 6. Pierwszy piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin. Przepraszamy za osoby żyjące niemoralnie oraz za zgorszenia i krzywdy wyrządzone ofiarom.
 7. W przyszłą sobotę na wieczornej Mszy św. rozpoczniemy Parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Już teraz prosimy o modlitwę w intencji owocnego przeżycia rekolekcji dla wszystkich parafian oraz w intencji rekolekcjonisty ks. prałata dr Stanisława Puchały. Prosimy zapoznać się z programem rekolekcji dostępnym w gablotkach, na stronie internetowej parafii oraz na kartkach z tyłu kościoła.
 8. W Wielkim Poście rozpoczynamy cykl spotkań modlitewnych Izdebka. Modlitwy będą odbywały się w kościele w każdą środę o godzinie 18:45 i będą poprzedzone konferencją. Na pierwsze spotkanie zapraszamy 21 lutego wyjątkowo o godzinie 19:15. Naszym gościem będzie ksiądz dr Grzegorz Strzelczyk.
 9. W czwartek 22 lutego po wieczornej Mszy Św. o godz. 1800 na probostwie odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej.
 10. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą Waszą ofiarę przekazywaną przelewem na konto parafialne albo w każdy inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania parafii i prac remontowych.
 11. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, Gość Extra w cenie 14 zł oraz „Głos Józefa”.
 12. Prosimy o podawanie treści intencji mszalnych przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)