Ogłoszenia Parafialne

XVIII Niedziela Zwykła

01.08.2021 r.

 

       Św. Jan Ewangelista mówi, że tylko Jezus Chrystus jest prawdziwym Chlebem Życia, kto w Niego wierzy, nie będzie łaknął i pragnął, a każdy kto Go spożywa, nosi w sobie zadatek życia wiecznego oraz otrzymuje Bożą moc i siłę, która pozwala mu skutecznie walczyć z grzechem.

       Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na  Wydział Teologiczny UŚ. Przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanym w powodziach i nawałnicach w naszej Ojczyźnie i w Europie. Dziękujemy paniom z parafialnego zespołu Caritas za przeprowadzenie tej zbiórki. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji i modlitwy o trzeźwość narodu. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych, aby w duchu ofiary i kształtowania właściwych postaw szczególnie wśród młodego pokolenia, wesprzeć rodziny dotknięte problemem alkoholowym. Zachęcamy do podjęcia ofiary wyrzeczenia się picia alkoholu, a także do wpisania się do parafialnej Księgi Trzeźwości, która znajduje się na bocznym ołtarzu.
 2. W poniedziałek 2 sierpnia razem z uczestnikami pieszej pielgrzymki oraz parafianami, którzy przyjadą autokarem, oraz własnymi samochodami cała nasza parafia łączy się na wspólnej modlitwie przed obrazem MB Częstochowskiej Królowej Polski polecając intencje wszystkich parafian. O godz. 800 wyjazd autokaru sprzed kościoła na Jasną Górę
  Plan parafialnego dnia w Częstochowie:
  Godz. 1000 Modlitwa Różańcowa w Kaplicy Różańcowej
  Godz. 1100 Msza św. w kaplicy Cudownego Obrazu
  Godz. 1200 Droga Krzyżowa na wałach klasztoru
  Godz. 1500 Koronka do Miłosierdzia Bożego w Dolinie Miłosierdzia i powrót do parafii
 3. Z powodu pielgrzymki do Częstochowy w poniedziałek 2 sierpnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W poniedziałek 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania
  z sakramentu pokuty. Okazja codziennie przed każdą Mszą św.
 6. W czwartek na Mszy św. o godz. 700 modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 7. W pierwszy piątek po rannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 6.30 odmówimy Różaniec wynagradzający za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi – za bluźnierstwa przeciwko Jej Bożemu Macierzyństwu i nieuznawaniu w Niej Matki Ludzi. O godz. 7.00 Msza św. w tej intencji.
 9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą Waszą ofiarę przekazywaną przelewem na konto parafialne albo w każdy inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania parafii i prac remontowych.
 10. Polecamy lekturę prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Głos Józefa”.
 11. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

        

Poprzedni tydzień

 

XVII Niedziela Zwykła

25.07.2021 r.

 

       W dzisiejszej Ewangelii Jezus poucza, że do pełni życia potrzebny jest pokarm nie tylko dla ciała, ale również pokarm, który pokrzepia i leczy duszę. Na każdej Eucharystii dziękujmy Bogu za to, że nieustannie „otwiera swą rękę i karmi wszystkich ludzi do syta”.

       Dzisiejsza kolekta kopertowa przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 

 1. Dzisiaj urodziny obchodzi ks. Mateusz Klimek. Z tej okazji życzymy Mu obfitości błogosławieństwa Bożego w posłudze duszpasterskiej i w życiu osobistym.
 2. Dzisiaj w Kościele powszechnym po raz pierwszy obchodzimy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych pod hasłem „Ja jestem z tobą przez wszystkie dni”. Na Mszy św. o godz. 1600 będziemy się modlić zdrowie i błogosławieństwo Boże dla nich, oraz o pomoc i szacunek bliskich.
 3. Również dzisiaj po każdej Mszy św. błogosławimy środki transportu i uczestników ruchu drogowego oraz modlimy się o roztropne zachowanie na drodze. Przy okazji święcenia pojazdów również w tym roku pragniemy odpowiedzieć na apel stowarzyszenia MIVA Polska dotyczący misyjnych środków transportu. Kierowcy tą drogą dziękują Bogu za bezpieczne poróżowanie ofiarując 1 grosz za 1 kilometr na środki transportu dla misjonarzy. Przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na ten cel i zabrać obrazek z modlitwą do św. Krzysztofa.
 4. W poniedziałek 26 lipca przypada wspomnienie świętych Joachima i Anny. O godzinie 700 odprawimy Mszę św. w intencji wdów i wdowców naszej parafii.
 5. W sobotę 31 lipca odwiedzimy naszych starszych oraz chorych parafian z posługą sakramentalną. Początek odwiedzin o godz. 8.00. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii oraz w kancelarii parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę przed kościołem odbędzie się zbiórka pieniężna na pomoc poszkodowanych w powodziach i nawałnicach w naszej Ojczyźnie i w Europie. Panie z zespołu parafialnego „Caritas” prosimy o przeprowadzenie tej zbiórki.
 7. W poniedziałek 2 sierpnia odbędzie się autokarowa pielgrzymka do Częstochowy gdzie o godz. 1100 razem z uczestnikami parafialnej pieszej pielgrzymki, zostanie odprawiona Msza św. w intencji naszej parafii. Zapisy wraz z należnością i danymi osobowymi przyjmujemy do dnia 29 lipca w kancelarii parafialnej. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 800. Koszt wyjazdu wynosi 35 zł.
 8. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą Waszą ofiarę przekazywaną przelewem na konto parafialne albo w każdy inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania parafii i prac remontowych.
 9. Polecamy lekturę prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Głos Józefa”.
 10. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem. 

 

 

Zapamiętaj mnie (90 dni)