Ogłoszenia Parafialne

XIX Niedziela Zwykła

07.08.2022 r.

 

     Bądźmy zawsze czujni, aby powtórne przyjście Jezusa nie było dla nas zaskoczeniem. Niech słowo samego Boga, które teraz przyjmiemy do naszych serc wyda błogosławione owoce teraz i w wieczności.

     Dzisiejsza kolekta kopertowa przeznaczona jest na remont naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 1. Trwa okres letniego wypoczynku. Odpoczywającym na wakacjach i urlopach oraz naszym gościom życzymy dużo radości i pięknych chwil w gronie rodziny i przyjaciół.
 2. W środę 10 sierpnia po wieczornej Mszy Świętej (ok. 1830) odbędzie się w kościele krótkie spotkanie dla wyjeżdżających na pielgrzymkę do Lichenia. Na tym spotkaniu będzie podany plan pielgrzymki oraz będzie można uregulować pozostałe koszty pielgrzymki.
 3. W sobotę 13.08. zapraszamy do udziału w „Dniu Fatimskim”. Na Mszy św. o godz. 1700 polecimy Bogu intencję pokoju na świecie i w naszej ojczyźnie, nawrócenia grzeszników, ustania epidemii, oraz wszystkie sprawy naszych rodzin. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Mszę św. i nabożeństwo w kościele, a także w transmisji internetowej. Prosimy o zabranie świec.
 4. W poniedziałek 15 sierpnia Kościół raduje się uroczystością Wniebowzięcia NMP. W tym dniu Msze św. w porządku niedzielnym. W polskiej tradycji po każdej Mszy św. święcimy zioła i kwiaty.
 5. W niedzielę 21 sierpnia odbędzie się tradycyjna pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej.
 6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za każdą Waszą ofiarę przekazywaną przelewem na konto parafialne albo w każdy inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania parafii i prac remontowych.
 7. Polecamy lekturę prasy katolickiej : „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Głos Józefa”.
 8. Prosimy o podanie treści intencji mszalnych przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

DODATKOWE OGŁOSZENIA

          Ksiądz proboszcz bazyliki piekarskiej zaprasza wszystkich, którzy chcieliby pomóc w przygotowaniu pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Matki Bożej Piekarskiej, która odbędzie się 21 sierpnia br. na spotkanie organizacyjne w środę 17 sierpnia 2022 r. o godz. 1700 do auli za probostwem (wejście od strony Muzeum Sanktuaryjnego). Mile widziane kobiety, jak i mężczyźni. 

 

          Parafia św. Rodziny organizuje cykl spotkań dotyczących wiary – Kurs Alpha. Kurs rozpocznie się 12 września o godz. 1900 w lokalu „Pod Skrzydłami Anioła” w Kozłowej Górze. Na każdym spotkaniu jest wspólny posiłek, krótki wykład i dyskusja, podczas której można wymienić się spostrzeżeniami w przyjaznym, szczerym i nieformalnym otoczeniu. Kurs adresowany jest zarówno dla tych, którzy chcą zaznajomić się z chrześcijaństwem, jak i tych, którzy pragną odświeżyć i pogłębić swoją wiarę. Kurs Alpha jest darmowy. Konieczne jest zgłoszenie udziału. Zapisy: tel. 509 904 157 lub e-mail: alfapiekary.zapisy@gmail.com  Informacje na plakacie w gablotce.

 

ZAPISY NA ŚWIATOWE DNI MŁODZIEŻY LIZBONA 2023r.

W dniach od 1 - 6 sierpnia 2023r. w Lizbonie w Portugalii odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Ze względu na wcześniejszy zakup biletów lotniczych zapisy będą trwały do połowy września 2022r. W naszym dekanacie wyjazd organizuje ks. Artur Więcek, który od września będzie wikariuszem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Brzezinach Śląskich. Zgłoszenia i bliższe informacje można uzyskać pisząc na artur.wiecek@katowicka.pl

 

Parafialna pielgrzymka do Kalisza, Lichenia i Świnic Warckich

Termin: 03.09 - 05.09.2022

Cena: 450 zł, Zaliczka 100 zł przy zapisie.

Cena obejmuje:
•  dwa noclegi w pokojach 2-, 3-, 4- osobowych w hotelu nad zalewem,
•  posiłki (dwa śniadania i dwie obiadokolacje),
•  zwiedzanie z przewodnikiem (w drugim dniu),
•  przejazd autokarem,
•  ubezpieczenie KL/NNW

 

Program:

 

Dzień 1:

 • Wyjazd z Piekar Śląskich o godzinie 7:00 w kierunku Kalisza – Msza Święta w Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa, nawiedzenie Kaplicy „Męczeństwa i Wdzięczności” (w której znajdują się pamiątki męczeństwa Księży i Biskupów zamordowanych w Dachau), a następnie przejście do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego przy Kolegium Jezuickim, gdzie znajduje się jeden z trzech oryginałów obrazu „Jezu Ufam Tobie”.
 • Po zwiedzaniu przejazd do Lichenia, obiadokolacja i zakwaterowanie, a o godzinie 21:00 możliwość indywidualnego uczestnictwa w apelu maryjnym.

 

Dzień 2:

 • Śniadanie, a po nim Msza Święta i zwiedzanie z przewodnikiem Bazyliki Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej oraz innych miejsc kultu (Kościół św. Doroty, Golgota).
 • Około godz. 14:00 obiad, a po nim czas wolny.
 • Około godz. 18:00 kolacja w formie grilla.

 

Dzień 3:

 • Śniadanie około godz. 8:00.
 • Wyjazd z hotelu w kierunku Lasku Grąblińskiego o godz. 10:00. Nawiedzenie miejsc objawień Matki Bożej oraz wizyta w klasztorze Sióstr Anuncjatek (jest to jedyne miejsce stacjonowania w Polsce francuskich sióstr z ww. zgromadzenia).
 • Około 12:30 przejazd do Świnic Warckich. Jest to miejscowość, w której wychowała się św. Siostra Faustyna Kowalska. Zwiedzanie domu rodzinnego św. S. Faustyny i nawiedzenie Sanktuarium Urodzin i Chrztu Św. S. Faustyny. W kościele odbędzie się Msza Święta oraz wspólna modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 • 16:30 wyjazd w kierunku Częstochowy na Apel Jasnogórski.
 • Powrót do Piekar Śląskich około 22:30.

       

Zapamiętaj mnie (90 dni)