Ogłoszenia Parafialne

Niedziela - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata

20.11.2022 r.

     Teksty biblijne Adwentu zachęcają nas do czuwania i modlitwy, bo przyjście Pana jest pewne, a dla wielu również bliskie.

     Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na ogrzewanie naszego kościoła. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 1. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Niedziela Trzeźwości.
 2. Zachęcamy by w domu przygotować tradycyjne symbole Adwentowe: wieniec, lampion i kalendarz adwentowy. Na liczne prośby rodziców Msze święte Roratnie ku czci NMP w naszym kościele będą od poniedziałku do piątku: dla dorosłych o godz. 700 rano, a dla dzieci o godz. 1800. Rodziców i dziadków prosimy aby towarzyszyli dzieciom w przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia przez rodzinne przeżycia Adwentowe. Jest to wspaniała okazja aby wrócić do dobrych wspomnień z dzieciństwa i podzielić się nimi z najmłodszymi.
 3. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Okazja codziennie przed każdą Mszą św.
 4. W czwartek na Mszy św. o godz. 700 modlimy się za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 5. W pierwszy piątek po Mszy św. o godz. 730 odprawimy nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 6. Również w piątek o godz. 1800 odprawimy Mszę św. w intencji członków grup formacyjnych naszej parafii: Ministrantów, Dzieci Maryi, Żywego Różańca, parafialnej „CARITAS”, Grup Biblijnych, Katechezy Dorosłych, młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania.
 7. W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 630 zapraszamy na „Godzinki” ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 700 Msza św. w intencji członków Żywego Różańca naszej parafii.
 8. W niedzielę 4 grudnia wspomnienie św. Barbary - patronalne święto górników. O godz. 1030 zapraszamy na Mszę św. dziękczynną w intencji wszystkich górników, emerytów i rencistów górniczych wraz z rodzinami aby podziękować św. Barbarze za szczęśliwie przepracowane lata w kopalni. Będziemy się modlić również za zmarłych górników.
 9. W przyszłą niedzielę odbędzie się tradycyjna zbiórka pieniężna na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Prosimy członków zespołu „Caritas” o przeprowadzenie tej zbiórki.
 10. Informujemy, że odwiedziny chorych i starszych parafian odbędą się przed świętami Bożego Narodzenia w sobotę 17 grudnia. Chorych można zgłaszać w kancelarii lub w zakrystii.
 11. W salce pod kościołem można nabyć poświęcone opłatki wigilijne, ozdoby świąteczne oraz świece „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” w cenie 10 zł małe i 16 zł duże. Prosimy poinformować o tym rodzinę i sąsiadów. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na potrzeby charytatywne naszej parafii.
 12. Składamy serdeczne „Bóg Zapłać” za każdą Waszą ofiarę przekazywaną przelewem na konto parafialne albo w każdy inny sposób, na pokrycie kosztów funkcjonowania parafii i prac remontowych.
 13. Polecamy lekturę prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, oraz „Głos Józefa”.
 14. Prosimy o podawanie treści intencji mszalnych przynajmniej z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

>>>  PLAN ODWIEDZIN DUSZPASTERSKICH  <<<

 

       

Zapamiętaj mnie (90 dni)