Ogłoszenia Parafialne

Niedziela - Uroczystość Najświętszej Trójcy

16.06.2019 r.

 

 

            Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Wobec tajemnicy Trójjedynego Boga zostaje nam tylko wiara w sercu, bo rozumem jej nie ogarniemy. Prośmy w czasie Mszy św. o wiarę mocną, która pomoże lepiej poznać Boga.

Dzisiejsza kolekta kopertowa jest przeznaczona na potrzeby remontu naszego kościoła. Bóg zapłać za złożone ofiary.

 

 1. Uroczystość Najświętszej Trójcy kończy okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.
 2. O godz. 15.30 zapraszamy na Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 3. W poniedziałek (jutro) po Mszy św. wieczornej spotkanie na probostwie z budowniczymi ołtarzy Bożego Ciała.
 4. We wtorek 19 czerwca dobiega końca kolejny rok szkolny i katechetyczny. Na Mszy Świętej o godz. 18.00 podziękujemy Bogu za otrzymane dary i łaski w ciągu czasu pracy i nauki oraz poprosimy o bezpieczne i szczęśliwe wakacje. Zapraszamy na Mszę św. dziękczynną dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli, katechetów i wychowawców. Po Mszy św. obowiązkowe spotkanie dla wszystkich ministrantów.
 5. W czwartek 20 czerwca obchodzimy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze św. w tym dniu o godz. 6.30, 8.00 (po której wyruszymy na procesję), 10.30, 12.00 i 16.00. Trasa procesji prowadzi od kościoła ul. papieża Jana Pawła II, Wiosenną i Różaną do kościoła. Wszystkich Parafian zachęcamy do udziału w procesji. Mężczyzn prosimy do sztandarów i baldachimu. Zapraszamy dzieci komunijne w białych strojach (bez świec). Dziewczynki z klas II i III sypią przed Jezusem Eucharystycznym kwiaty. Nie zapomnijmy udekorować okien naszych domów wzdłuż całej trasy procesji.
 6. Przez cały tydzień w oktawie Bożego Ciała nabożeństwo eucharystyczne w tygodniu po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o godz. 15.30.
 7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w którym czcimy Boże Miłosierdzie.
 8. Spotkanie grupy młodzieżowej w niedzielę 23 czerwca o godzinie 17.30 pod probostwem.
 9. Zaleca się rodzicom wysyłającym dzieci na kolonie i obozy letnie, aby kierowali do kierownictwa sformułowane na piśmie żądanie, by dzieciom umożliwiono spełnienie praktyk religijnych, udziału w niedzielnej Mszy św.
 10. W tym roku obchodzimy 20 rocznicę beatyfikacji naszego parafianina bł. Józefa Czempiela. Na bocznym ołtarzu jest dostępna modlitwa i litania ku czci błogosławionego. W dniu Jego urodzin 21 września zostanie odprawiona Msza św. o rychłą kanonizację.
 11. Zapraszamy na parafialną pieszą pielgrzymkę do Częstochowy szlakiem "Orlich Gniazd", która odbędzie się od 2 do 5 sierpnia. Zapisy w kancelarii parafialnej. Wpłacamy wpisowe w wysokości 50 zł. Informacje dotyczące dojazdu autokarem na dzień parafialny zostaną podane w najbliższym czasie.
 12. Przyjmujemy w Kancelarii parafialnej intencje mszalne – wakacyjne dla księży.
 13. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”, „Misyjne drogi”.
 14. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

 

Poprzedni tydzień

 

 

Niedziela - Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

9.06.2019 r.

 

 

       Zesłanie Ducha Świętego jest darem Boga dla nas. Dlatego z odwagą, świadomie otwórzmy serca i pozwólmy, aby Duch Święty je wypełniał. Niech Jego dary pomogą nam zawsze przyznawać się do Chrystusa.

       Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na Wydział Teologiczny UŚ. Bóg zapłać za złożone dary na ten cel.

 

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego jest świętem dopełnienia Tajemnicy Paschalnej, przekazania jej w życie i działanie Kościoła. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny za publiczne odmówienie hymnu: „Przybądź, Duchu Stworzycielu” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
 2. Nieszpory niedzielne o godz. 15.30.
 3. W poniedziałek drugi dzień Zielonych Świąt, obchodzimy Święto NMP Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorych, dodatkowa Msza św. zostanie odprawiona o godz. 9.00.
 4. W czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Niech to będzie dzień szczególnej modlitwy naszej wspólnoty parafialnej za powołanych do kapłaństwa, o ich świętość i wytrwałość w kapłańskim posługiwaniu. Módlmy się również o nowe powołania kapłańskie, misyjne i zakonne.
 5. W czwartek przypada 13 dzień miesiąca. Już teraz zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej na Eucharystię o godz. 18.00, po której wyruszymy z procesją ze świecami wokół naszego kościoła, a następnie odmówimy modlitwę różańcową polecając intencje pokoju na świece i nawrócenia grzeszników. Przynieśmy świece. Będzie możliwość ich zakupu z tyłu naszego kościoła.
 6. W piątek o godz. 18.00 Msza św. szkolna.
 7. 14 czerwca w piątek spotkanie grupy młodzieżowej w salce KSM-u o 18.40
 8. W przyszłą niedzielę obchodzimy uroczystość Trójcy Świętej. W tym dniu kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
 9. W czwartek 20 czerwca przypada Uroczystość Bożego Ciała. Trasa procesji prowadzi od kościoła ul. papieża Jana Pawła II, ul. Wiosenną i Różaną do kościoła. Prosimy parafian mieszkających przy tych ulicach o pomoc przy budowie ołtarzy oraz o przystrojenie okien wzdłuż trasy procesji.
 10. Spotkanie z budowniczymi ołtarzy Bożego Ciała w poniedziałek 17 czerwca po wieczornej Mszy św. na probostwie.
 11. Ks. Arcybiskup Wiktor Skworc z racji przypadającej 40. rocznicy spotkania papieża Jana Pawła II z pielgrzymami z Górnego Śląska i Zagłębia zachęca wiernych do przeczytania homilii wygłoszonej 6 czerwca 1979 roku. Tekst ten dostępny jest na stronie internetowej naszej parafii.
 12. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”,  „Misyjne drogi”.
 13. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Zapamiętaj mnie (90 dni)