Ogłoszenia Parafialne

6 NIEDZIELA ZWYKŁA

11.02.2018 r.

 

 

Chrystus, który oczyścił trędowatego i przywrócił mu nie tylko zdrowie, ale też godność dziecka Bożego, pragnie każdego z nas oczyszczać z trądu naszych grzechów. Trzeba tylko przyjść do Niego i o to poprosić.

      Dzisiejsza kolekta kopertowa na potrzeby parafii. Bóg zapłać.

 1. Dzisiaj, w Światowy Dzień Chorego, naszymi modlitwami otaczamy chorych i cierpiących. Zachęcamy do korzystania z daru, jakim w Kościele jest sakrament namaszczenia chorych.
 2. Dziś rozpoczynamy czterdziestogodzinne nabożeństwo. W niedzielę od godz. 13.00 do 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu a w poniedziałek i wtorek od 8.30 – 18.00.
 3. Dzisiaj także w ostatnich dniach karnawału Kościół w Polsce rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do modlitwy i podjęcia dzieł miłosierdzia celem wspierania osób pragnących wyzwolenia się z nałogu.
 4. W poniedziałek o godz. 19.00 spotkanie Akcji Katolickiej na probostwie.
 5. W środę przypada Popielec i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. W naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00, 8.00, 9.00, 18.00 i 19.00 w czasie których będzie obrzęd posypania popiołem.
  Przypominamy, że obowiązuje post ścisły – to znaczy post jakościowy – nie spożywać pokarmów mięsnych i ilościowy – jeden posiłek do syta. Post ilościowy obowiązuje wiernych od lat 18 do 60 roku życia.
 6. Już teraz zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych:
  Droga Krzyżowa w piątek o godz. 17.15. Wypominki za zmarłych zalecanych przy Drodze Krzyżowej można składać w zakrystii.
  Przypominamy, że wierny, który odprawi pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki odpustu.
  W niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 15.15.
 7. Od środy do niedzieli z całym Kościołem będziemy modlić się o ducha pokuty dla każdego z nas.
 8. W przyszłą Niedzielę 18 lutego rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. W sobotę 17 lutego o godz. 18:00 odbędzie się nauka rekolekcyjna dla młodzieży uczącej się i pracującej oraz dla kandydatów do bierzmowania Już teraz prosimy o modlitwę w tej intencji.
 9. Kolekta przyszłej niedzieli na pokrycie kosztów związanych z ogrzewaniem kościoła.
 10. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”.
 11. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

 

 

Poprzedni tydzień

 

 

5 NIEDZIELA ZWYKŁA

4.02.2018 r.

 

 

We wspólnocie pragniemy dziś przeżywać nasze spotkanie z Jezusem, który – jak słyszymy w Ewangelii – bierze na siebie nasze słabości, uzdrawia nas i przywraca nadzieje na życie szczęśliwe. Opisane przez św. Marka uzdrowienie teściowej Szymona, zawiera piękne stwierdzenie: Jezus ująwszy ją za rękę, podniósł ją. W tej Mszy św. pragniemy doświadczyć mocy słowa i sakramentu Eucharystii.

Kolekta dzisiejsza na potrzeby archidiecezji – na utrzymanie i działalność domów rekolekcyjnych. Bóg zapłać za każdą złożoną ofiarę.

 1. Dziś Nieszpory niedzielne o 15.30. Zapraszamy.
 2. Jutro, we wspomnienie św. Agaty, zgodnie z tradycją, po każdej Mszy Świętej, pobłogosławimy chleb.
 3. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 6.30.
 4. Trwa okres ferii i urlopów zimowych. Nie zapominajmy, że wypoczynek będzie miał pełny chrześcijański wymiar, gdy nie zaniedbamy obowiązków religijnych. Pamiętajmy zwłaszcza o obowiązku świętowania niedzieli.
 5. W pierwszą Niedzielę Wielkiego Postu 18 lutego rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne. Już teraz prosimy o modlitwę w tej intencji.
 6. W przyszłą niedzielę kolekta kopertowa na potrzeby parafii.
 7. Caritas Archidiecezji Katowickiej prosi o ofiarowania 1% swojego podatku.
 8. Biblioteka parafialna czynna w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca od godz. 17.00 do 18.00.
 9. Polecamy „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa” „Głos Józefa”,  „Misyjne drogi”.
 10. Prosimy o zamawianie intencji mszalnych oraz podanie treści intencji mszalnych z dwutygodniowym wyprzedzeniem.

Zapamiętaj mnie (90 dni)