Żywy Różaniec

 

WSPÓLNOTA ŻYWEGO RÓŻAŃCA

 

 

 

Opiekę duchową nad grupą pełni Ks. Proboszcz Grzegorz Brzyszkowski

 

 

Wspólnota ta powstała w naszej parafii w 2003 roku z inicjatywy ks. dziekana Rajmunda Machulca, naszego ówczesnego proboszcza. Powstały cztery róże utworzone z przedstawicieli istniejących już wspólnot: seniorów, koła misyjnego, wspólnoty rodzin, synodu parafialnego i parafian.

Od 2005 do 8 czerwca 2014 roku (tj., do śmierci) naszym opiekunem duchowym był ks. Andrzej Tatarczyk a od września tego roku obecny proboszcz ks. Grzegorz Brzyszkowski. Wielu członków odeszło do Pana i pomimo przybywania nowych nasza wspólnota liczy nadal cztery róże:

 

  • Róża I  NMP KRÓLOWEJ RÓŻANCA
  • Róża II  NMP MATKI KOŚCIOŁA
  • Róża III  NMP MATKI SPRAWIEDLIWOŚCI I MIŁOŚCI SPOŁECZNEJ
  • Róża IV NMP  NIEPOKALANEGO SERCA 

 

Jako wspólnota prowadzimy Godzinki ku czci NMP o godz. 6:30 w każdą pierwszą sobotę miesiąca. Wtedy też dokonujemy zmiany tajemnic. W każdą drugą sobotę miesiąca uczestniczymy we Mszy Św. odprawianej w naszej intencji a następnie w konferencji formacyjnej prowadzonej przez naszego opiekuna ks. Grzegorza. Jest też czas na bieżące sprawy i rozmowy. Wydajemy gazetkę , w której zamieszczamy kalendarium, termin następnego spotkania, zmianę tajemnic, intencje modlitewne na dany miesiąc. Modlimy się w intencjach papieskich, parafialnych i róż różańcowych.

 

W maju 2013 roku obchodziliśmy uroczyście X rocznicę powstania Żywego Różańca. Na Mszy odprawianej w naszej intencji odnowiliśmy przyrzeczenia, otrzymaliśmy różance, statuty i legitymacje. Po mszy odbyło się spotkanie w salce pod kościołem przy kawie i cieście własnej roboty.

 

Gdyby ktoś chciał przyłączyć się do naszej Rodziny Różańcowej wystarczy przyjść w drugą sobotę miesiąca na Mszę Świętą o godzinie 8:00. O godz. 7:30 odmawiamy wspólnie różaniec a po Mszy krótkie spotkanie. Serdecznie zapraszamy.

 

„Uświęcajcie swe dusze, a z Różańcem w ręku wypraszajcie lepsze jutro światu”

(Sługa Boży ks. August kard. Hlond, Prymas Polski)

 

 

Główną odpowiedzialną, zelatorką jest Pani Danuta Paszek

Zapamiętaj mnie (90 dni)